Peru

Megarozmanitá země s biotopy od vyprahlých plání tichomořské pobřežní oblasti na západě po vrcholky pohoří And táhnoucí se od severu k jihovýchodu země až po tropický deštný prales Amazonské pánve na východě. Peru je třetí největší zemí Jižní Ameriky. Peruánské území bylo domovem několika starověkých kultur, zejména renomované říše Inků. Oficiálním jazykem je španělština, i když značný počet Peruánců mluví kečuánskými jazyky, aymarštinou nebo jinými domorodými jazyky. Bohatá směs kulturních tradic má za následek širokou rozmanitost projevů v oblastech jako je umění, kuchyně (např. japonsko-peruánská fúze nikkei), literatura a hudba.

Toto video je shrnutím duchovního jógového retreatu, který kombinuje jógu s prastarými šamanskými léčebnými praktikami, jenž spolupořádají Zuzka Bartáková a Martina Doležalová. Retreat proběhl částečně v Amazon Yoga Center – Casa Amazon v Puerto Maldonado a částečně (delší část) v Tambopata, v Eco Lodge komunity Ese Eja u jezera Tres Chimbadas, odkud jsme podnikali procházky také do Národního parku rezervace Tambopata.

Toto video zachycuje to nejlepší ze středoperuánské džungle v oblasti Chachamayo, Junín a také jediné rakousko-německé kolonie na světě v Oxapampa, Pozuzo (a Prusko). Vodopády, modré laguny, nádherná krajina, zemědělství, kávové plantáže a řemeslná čokoláda, návštěvy místních domorodých komunit, poznávání jejich životů a umění, co víc si člověk může přát?

Toto video je dílem Luise Jhong Raffa, který je průvodcem v peruánské poušti v Ica. Zobrazuje na různých místech v poušti Atacama mystický tanec na poctu Zemi a přírodě. Pohyby byly vyvolány v hluboké kontemplaci díky vibracím krásné pouště, která je protkaná historií, starověkými kulturami, drahými kameny a léčivými potenciály.

Šamanské rituály u vodopádů Hornillos a Tinco

Bílý ostrov (La Isla Blanca) – Chimbote

Beach jóga s ekologickou organizací a sdružením cyklistů Huella Verde

Posvátné údolí, jezero Titicaca, Kaňon Colca, Arequipa

Nazca, Ica, Paracas

Duchovní Retreat v rezervaci Tambopata

Plážový život při peruánském Pacifiku – cyklistika, jóga, malování, psaní…

Video ve španělštině o benefitech jógy nahrané pro regionální rádio v Chimbote

Peruánské řemeslně vyráběné oblečení

IntiRumi – výjimečný butikový hotel a restaurace v Carazu

Sklízení a zpracování agáve v peruánských Andách Carazu

Sandboarding – učení se novému sportu

Čínský nový rok Krysy 2020 – Chimbote

Pláže u města Chimbote.

Spread the love