Knihy

Plovoucí po hvězdách
Z kostela svaté Markéty na pražském Břevnově vyzvánějí zvony a odnášejí vše zapomenuté, ztracené… Co zbývá, když doznějí? Postavy z této knihy se musí vypořádat se svým životem, zamotanými vztahy a začít nějak znovu. A to není jednoduché. Dvanáct různých osudů v jedné knize. Je život úspěšné blogerky doopravdy bezchybný? Co si počít ve volném roce mezi střední a vysokou? Jak se vypořádat s rozchodem? Vstupte do světa dnešních dospívajících v povídkovém cyklu, v němž nechybí láska, nenávist, napětí, bolest, ale ani duchové nebo nadpřirozené příběhy, postavy se znají a navzájem si pomáhají ve světě, který je tolik podobný tomu našemu a současně tak magický.
Nakladatel: Coo Boo, 2019
Koupit knihu

Zítřek byl včera
Mladá Češka Tereza, se se svým partnerem Richardem vydává na jih Francie, kde poznává svou možnou minulost, která je spjata se životem a tragickou smrtí francouzské vysokoškolačky Adeline. Adelinin otec Sébastien a jeho chráněnec, básník a malíř Arthur, pomáhají Tereze odkrývat stopy vedoucí k Adelininému záhadnému zmizení a zavraždění. Enigmatický Pierre Augure, prorok, cestovatel a vyznavač východních filozofií a náboženství, vstupuje významně do příběhu ve chvíli, kdy Tereza začíná uvažovat o možnosti návratu do minulých životů. 

Nakladatel: Milan Hodek, 2016
Koupit knihu

Ztracené cesty na útěku domů
Román spojuje osudy čtyř českých žen žijících v zahraničí, které se navzájem znají, ale s ubíhajícími léty ztratily mezi sebou kontakt. Díky setkání si uvědomují, že jim kvůli nejrůznějším touhám unikaly hodnoty v jejich vlastních životech. Zjišťují, že to, co opravdu chtějí, je smír. Přijetí myšlenky, že krok zpět nemusí nutně znamenat rezignaci, jim umožní probudit se do pokojného rána nových začátků. Hlavní postava románu, Marlene Montagne, píše autobiografickou knihu v naději, že díky psaní odhalí sama sobě pravdu o svém životě.  

Nakladatel: Plejáda publishing, 2012
Půjčit knihu

Kolej Today
Povídkový soubor Kolej Today obsahuje 18 povídek zejména z pražského studentského prostředí, ve kterých se více či méně náhodně potkávají studenti, učitelé, řidiči, právníci, lékaři a jiní, aby společně vyprávěli příběhy ze života takového, jaký je, bez příkras a bez okolků. Jednotlivé povídky spojuje postava Veroniky, bilingvní studentky z Francie, která se narodila české spisovatelce a francouzskému organistovi a po letech strávených na poklidném jihofrancouzském venkově se rozhodla odejít do metropole, aby poznala kořeny své matky. 

Nakladatel: Plejáda publishing, 2012
Půjčit knihu

Spread the love