Video

Austrálie

Austrálie

Největší země v Oceánii a šestá největší země světa je také nejstarším, nejplošším a nejsušším obydleným kontinentem. Tato megarozmanitá země nabízí širokou škálu krajin a podnebí, s pouštěmi ve středu, tropickými deštnými pralesy na severovýchodě a horskými pásmy na jihovýchodě.
Bali

Bali

Provincie Indonésie a nejzápadnější ze souostroví Malé Sundy. Horské město Ubud je považováno za kulturní centrum Bali. Provincie je hlavní turistickou destinací Indonésie s výrazným nárůstem cestovního ruchu od 80. let 20. století. Bali je jedinou provincií s hinduistickou většinou v Indonésii, kde převažuje muslimská většina. Je známé pro své vysoce rozvinuté umění.
Brazílie

Brazílie

Největší země v Jižní Americe a Latinské Americe, pátá největší země světa podle rozlohy a šestá nejlidnatější. Je také jedním z nejvíce multikulturních a etnicky nejrozmanitějších národů. Brazilské povodí Amazonky zahrnuje rozsáhlý tropický prales, který je domovem rozmanité divoké zvěře, různých ekologických systémů a rozsáhlých přírodních zdrojů zahrnujících četná chráněná stanoviště. Toto jedinečné environmentální dědictví dělá z Brazílie jednu ze 17 megarozmanitých zemí, která je předmětem významného celosvětového zájmu.
Česko

Česko

Vnitrozemská země ve střední Evropě, srdce centrální Evropy, bohatá na historii a kulturu a známá po celém světě svým hlavním městem Prahou.
Dubaj

Dubaj

Nejlidnatější město Spojených arabských emirátů a hlavní město emirátu Dubaj bylo založeno v 18. století jako malá rybářská vesnice; město se na počátku 21. století rychle rozrostlo v kosmopolitní metropoli se zaměřením na cestovní ruch a pohostinství. Dubaj je jednou z nejoblíbenějších světových turistických destinací. Zaujímá druhé místo v počtu nejvíce pětihvězdičkových hotelů na světě a nachází se zde nejvyšší budova světa Burj Khalifa.
Kambodža

Kambodža

Oficiálně Kambodžské království, je země ležící v jihovýchodní Asii. Phnom Penh je hlavní a největší město země. Buddhismus je zakotven v ústavě jako oficiální státní náboženství a vyznává ho více než 97 % populace. Oblast byla osídlena již od pravěku. Khmerská říše vzkvétala více než 600 let, usnadnila šíření nejprve hinduismu a poté buddhismu do velké části jihovýchodní Asie a provedla mnoho náboženských infrastrukturních projektů v celé oblasti. Angkor Wat je nejznámější z těchto staveb; zaujímá místo na Seznamu světového dědictví UNESCO.
Laos

Laos

Socialistický stát a jediná vnitrozemská země v jihovýchodní Asii. Současný Laos odvozuje svou historickou a kulturní identitu z Lan Xangu, který existoval od 14. století do 18. století jako jedno z největších království v jihovýchodní Asii. V současnosti turisté většinou navštěvují tato tři místa: Vang Vieng (známý večírky), Luang Prabang (známý buddhistickými tradicemi) a Vientiane (hlavní město).
Mexiko

Mexiko

Desátá nejlidnatější země světa s největším počtem španělsky mluvících. Předkolumbovské Mexiko má svůj původ v roce 8 000 př. n. l. a je identifikováno jako jedna ze šesti kolébek civilizace; bylo domovem mnoha vyspělých mezoamerických civilizací, především Mayů a Aztéků. Mexiko je na prvním místě v Severní a Jižní Americe a na sedmém místě na světě v počtu míst světového dědictví UNESCO. Je také jednou ze 17 světově velmi rozmanitých zemí a řadí se na páté místo v přirozené biologické rozmanitosti. Bohaté kulturní a biologické dědictví Mexika, stejně jako rozmanité klima a geografie, z něj činí hlavní turistickou destinaci: od roku 2018 bylo šestou nejnavštěvovanější zemí na světě.
Peru

Peru

Megarozmanitá země s biotopy od vyprahlých plání tichomořské pobřežní oblasti na západě po vrcholky pohoří And táhnoucí se od severu k jihovýchodu země až po tropický deštný prales Amazonské pánve na východě. Peru je třetí největší zemí Jižní Ameriky. Peruánské území bylo domovem několika starověkých kultur, zejména renomované říše Inků. Oficiálním jazykem je španělština, i když značný počet Peruánců mluví kečuánskými jazyky, aymarštinou nebo jinými domorodými jazyky. Bohatá směs kulturních tradic má za následek širokou rozmanitost projevů v oblastech jako je umění, kuchyně (např. japonsko-peruánská fúze nikkei), literatura a hudba.
San Francisco

San Francisco

Kulturní, obchodní a finanční centrum v americkém státě Kalifornie. San Francisco, oblíbená turistická destinace, je známé svými chladnými léty, mlhou, strmými kopci, eklektickým mixem architektury a památkami, včetně Golden Gate Bridge, lanovek, bývalé federální věznice Alcatraz, Fisherman's Wharf a čínské čtvrti. San Francisco je také sídlem společností jako Twitter, Airbnb, Levi Strauss & Co., Gap Inc., Dropbox, Uber a Lyft. Město a okolní Bay Area je globálním centrem vědy a umění a je domovem řady vzdělávacích a kulturních institucí.
Thajsko

Thajsko

Oficiálně Thajské království, země ležící v jihovýchodní Asii, je známé svou historií, kulturou, buddhistickými kláštery, plážemi a plastickou chirurgií. Thajsko je klasifikováno jako nově industrializovaná ekonomika; výroba, zemědělství a cestovní ruch jsou předními sektory ekonomiky.
Spread the love